Mesafeli Satış Sözleşmesi

İMZA : İMZA:

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – KONU:

İşbu sözleşmenin konusu, cizoglubilisim.com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Siteler Mh. A11.Sk Yıldırım / BURSA adresinde mukim Cızoğlu Bilişim (Bundan böyle Cızoğlu Bilişim olarak anılacaktır). tarafından satışı yapılan, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri ile Türk Ticaret Kanunu ve ilgili hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

MADDE 2 – SATICI BİLGİLERİ:

Ünvanı : Kemal CIZOĞLU – Cızoğlu Bilişim
Adresi : Siteler Mh. A11 Sk. Yıldırım/Bursa
Telefon : 0224 341 44 31
Faks : –
Email : [email protected]

MADDE 3 – ALICI BİLGİLERİ:

Adı/Soyadı/Ünvanı : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan adı ve soyadı
Adresi : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan adresi
Telefon : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan telefonu
Faks : –
Email : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan e posta adresi

MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ:

Cızoğlu Bilişim tarafından satışa konu edilen malın nitelikleri aşağıdaki gibidir:

Ürün : Şuan bu sayfada, sepette veya ödeme ekranında yazan şekliyle.
Miktarı : Şuan bu sayfada, sepette veya ödeme ekranında yazan şekliyle.
Satış Fiyatı (KDVsiz) :
Kargo Ücreti : Ücretsiz
Ödeme Şekli : Banka Havalesi yada Kredi Kartı
Teslimat Adresi : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan adresi veya anında sistemsel dijital teslimat
Teslim Edilecek Kişi : cizoglubilisim.com da kayıtlı olan ve sipariş veren kişi
Fatura Adresi : Müşterinin cizoglubilisim.com da kayıtlı olan adresi ve e fatura

MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER:

5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – Sözleşme konusu ürün/hizmet/yazılım, ödemesinin yapılmasını müteakip 1 ila 3 iş günü içerisinde teslim edilir. Zorunlu hallerde (deprem/yangın) bu süre uzayabilecektir.

5.3 – Sözleşme konusu ürün/hizmet/yazılım, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

5.4 – SATICI, sözleşme konusu ürünün teslimi hususunda garanti vermemektedir.

SATICI, ürün/hizmet/yazılım’ın satış sayfasında belirttiği şart ve özelliklerde teslim edecek olup,

ürünün teslimi sonrasındaki tüm sorumluluk ALICI’ya aittir. Satın alım sonrası siparişi onaylanan veya teslim edilen lisanslı yazılım ve hizmetler, SATICI’ya hiçbir surette verilen hizmetin ürün bedelinin iadesi ve/veya misli ile değişiklik gibi hakların SATICI’ya yönlendirilmesi mümkün değildir.

5.5 – Sözleşme konusu ürün/hizmet/yazılım’ın teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının ALICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.6- Ürün/hizmet/yazılımın tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının SATICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, SATICI söz konusu bedelin tahsili için yasal yollara başvurma hakkı mevcuttur.

5.7- SATICI, mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

5.8- İşbu sözleşme, ALICI tarafından online olarak imzalanıp/kabul edilip, SATICI’ya ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 6 – CAYMA HAKKI VE İADE :

Cızoğlu Bilişim’den ürünleri satış sayfasında tanıtılan özellikleri veya demoları ile inceleyerek ve satış sayfasında yer alan lisans ve teslim koşullarını kabul ederek satın alınan tüm lisanslı yazılım/hizmet/destek için iade/iptal mümkün değildir. Satın alınan lisanslı yazılımın başka bir alan adına devri yada iptal edilmesi mümkün değildir. Kişiye yada firmaya özel hazırlanan yazılım ve hizmetlerin lisanslı olması ayrıca ilgili hizmetlerin bir sunucuya/bilgisayara kurulmasından yada teslim edilmesinden ötürü iadesi ve iptal edilmesi mümkün değildir.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir? Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma ve iade hakkını kullanamaz:
1- Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen yazılım ürünleri, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler,
2- Kopyalanması mümkün olan ürünlerin paketinin açılması ( Yazılım Programları , CD, DVD vb.)
3- Elektronik ortamda anında (uzaktan) ifa edilen yazılım hizmetleri veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallar,
4- Yazılım programları ve bilgisayar sarf malzemeleri, cayma hakkı ve ürün iadesi dışındadır.

Yazılım ürünlerinde sipariş ödemesi sonrası tüketici hakları yasası gereği herhangi bir sebep belirterek/belirtmeyerek cayma hakki kullanımı dolayısı ile lisans iptali ve ücret geri ödemesine tabi değildir. (Lisans alındıktan sonra cayma hakkı kullanılamaz).

Web veya uygulamalarımız elektronik ortamda müşterilerimize teslim edilen bir hizmet/yazılım olduğu için fiziksel olarak iadesi mümkün değildir. Müşterilerimiz yazılıma bir kez sahip olduklarında yazılımın kopyasını bilgimiz dışında saklayabilecekleri için fiziksel bir iade dolayısı ile cayma hakkı söz konusu olamaz.

Sipariş veren tüm müşterilerimiz yukarıda belirtilen şartları peşinen kabul etmiş sayılır.

Sipariş etmeden önce tüm müşterilerimiz sitemizdeki ilgili linkleri takip ederek, yazılımlarımızın demosuna ulaşarak sistemi tüm özellikleri ile birlikte inceleyebilir ayrıca her türlü satış öncesi soruları için bizimle iletişime geçebilir.

MADDE 8 – YETKİLİ MAHKEME:

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda … işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş

sayılır.

SATICI: ALICI :
KURUM ADI : AD/SOYAD:
ADRES : ADRES:
TEL : TEL:
FAKS : FAKS: