EsenBİK - Basın İlan Kurumu Uyumlu Resmi İlanlar Yayınlama Eklentisi


1 Nisan 2023 Basın İlan Kurumu'nun yönetmeliğine göre haber siteleri resmi ilanları kurumun yönetmeliğine uygun şekilde eklemesi şartı getirmiştir. Bu şartlara göre geliştirmiş olduğumuz EsenBİK eklentisi ile resmi ilanları kolayca sitenize ekleyebilir ve takibini yapabilirsiniz.

Basın İlan Kurumu resmi ilanlarını WordPress haber sitenize kolayca eklemeniz için geliştirdiğimiz EsenBİK eklentisinin özellikleri ise şu şekilde.


Tek sefer ödeme ve alan adına ömürlük lisans: 1000 TL 

Özellikler:

 • İlanları yönettiğiniz ayrı bir yönetim menüsü
 • İlanlarınız için başlangıç - bitiş tarihi ve saati belirleme
 • Süresi biten ilanların otomatik olarak yayından kalkması
 • İlana ait 3 farklı görsel tanımlayabilme (Bu ihtiyaca binaen artırılabilecektir) 300x250 728x90 1152x250
 • Ana menüye ekleyeceğiniz "Resmi İlanlar" için ilanların topluca listelendiği ve tarih filtrelemesi ile geçmiş tarihli ilanların görüntülenebildiği ilanlar sayfası
 • Resmi ilanları sitenizin ana sayfası, kategori sayfası ve haber detay sayfalarında gösterebilmeniz için wordpress kısa kod entegrasyonu.
 • İlanları eklerken yaptığınız kısa kod entegrasyonuna bağlı olarak ilanın görüneceği yerleri belirleme (Örn: Ana Sayfa Manşet Yanı, Ana Sayfa Geniş, Kategori Manşet Yanı, Haber  Detayı gibi kısa kodu eklediğiniz alanlar için kullanılabilir)
 • Resmi İlanı ister html kod olarak ister zengin metin editörü kullanarak ekleme
 • Basın İlan No girme
 • İlanların paylaşımı için facebook, twitter ve whatsapp paylaşım butonları
 •  İlanlarınızın listelendiği sayfa ve ilanın detay sayfasındaki ilan dışı reklamları gizleyebilmek veya silebilmek için ayrı ayrı html/css/javascript kod alanları. Panelden kolayca eklenebilir. Örn: BİK ilanların listelendiği sayfa ile detay sayfasında başka hiçbir reklama izin vermemektedir. Bu nedenle sitenizin genelinde bulunan fakat ilanların listelendiği sayfa ile ilan detayı sayfasından çıkarmak gizlemek istediğiniz yerleri bu kod alanı ile gizleyebilirsiniz.
 • Yönetim panelinde ilanları eklediğiniz sayfada ilanlarla ilgili durumları görme. Aktif/Süresi Doldu/Zamanlanmış vb
 • Zamanlanmış ilanlarınız için panelden kolayca önizleme bağlantısı

Kurumun yönetmelik değişikliklerine uygun geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz bu eklenti ile WordPress haber siteleri için resmi ilanlar yayınlama süreçlerinizi kolayca halledebilirsiniz.


Eklenti Ekran GörüntüleriYapmanız gereken birkaç adım:

Öncelikle sitemize kayıt olmadıysanız kayıt olup, giriş yaptıktan sonra aşağıdaki satın al butonu ile satın alın.

1. EsenBİK eklentisini, WordPress admin panelinde Eklentiler bölümünden yükleyin ve etkinleştirin.
2. WordPress yönetim menüsünde yer alan BİK İlanları -> EsenBİK Lisans sayfasına tıklayın
3. Cızoğlu Bilişim üzerinden ürüne ait lisans kodu kopyalayın ve lisans kodunu ilgili bölüme girin kaydedin.
4. Görünüm->Menü den Resmi İlanlar özel bağlantı seçin, BİK İlanları -> Ayarlar bölümündeki urlyi ekleyin. (Bu, ana manünüzde yer alan Resmi İlanlar bağlantısına tıklayınca çıkan tüm ilanların listelendiği sayfadır.) 5. Resmi ilanları ana sayfanızda, kategorilerinizde yada haber detayında göstermek ve temanıza entegre etmek istiyorsanız, BİK İlanları -> Ayarlar sayfasında bulunan kısa kodu kopyalayıp entegrenizi yapabilirsiniz.  

ÖNEMLİ:

-Sunucunuzda son versiyon IonCube yazılımının kurulu olması gerekmektedir. IonCube ücretsiz bir şifreleme yazılımıdır. Kurulu olmaması durumunda hosting sağlayıcınızdan destek talebinde bulunmalısınız.
- Ürünümüz domaine lisanlanarak size teslim edilmektedir. Size özel lisanslama ile eklenti dosyaları panelinizde aktif olacaktır. Dosyalar size teslim edildikten sonra başka bir domaine transfer yada iptal sözkonusu değildir.